Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek to w chwili obecnej jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Coraz więcej kobiet zmaga się z problemem powracającego rumienia i pajączków widocznych pod skórą. Jeśli siatka naczynek jest coraz lepiej widoczna, a skóra zaczyna piec to sygnał, że zabieg zamykania rozszerzonych naczynek jest jak najbardziej wskazany.

Przed zabiegiem konieczna jest oczywiście konsultacja z lekarzem specjalistą. Ocenia on jaka jest ilość naczynek i jak głęboko się one znajdują. Na podstawie tych danych dobiera odpowiednią długość fal emitowanych przez elektrodę lub laser. Przez okres 2 tygodni przez zabiegiem nie wolno spożywać ziół fotouczulających oraz leków zawierających w swoim składzie kwas salicylowy.

cera-naczynkowa

Podczas zamykania naczynek dochodzi do podgrzania głębszych warstw skóry, co stymuluje ją do produkcji kolagenu i elastyny. Substancje te są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry. W efekcie zabieg przynosi także drugi skutek w postaci widocznego odmłodzenia skóry. Po zabiegu należy stosować kosmetyki bezzapachowe przeznaczone specjalnie do cery naczynkowej. Witamina K, wyciąg z arniki górskiej i kasztanowca zapobiegają powstawaniu nowych pajączków. Niezbędne są również kremy z wysokimi filtrami, kremy nawilżające  oraz stosowanie diety bogatej w witaminy K i PP.

Po zabiegu należy unikać nagłych zmian temperatury i długotrwałej ekspozycji na słońcu. Dlatego też najlepszą porą na zamykanie naczynek jest zima oraz późna jesień.