Cera naczynkowa – kosmetyka i leczenie

Cera naczynkowa może być prawdziwą zmorą, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, bo jest to problem również natury estetycznej. Jest to bardzo delikatny typ skóry, który objawiać się może występowaniem zaczerwienienia twarzy, rumieniem, a także popękanymi naczynkami. Co robić, aby zniwelować ten problem?

Jeśli kogoś dotyczy cera naczynkowa leczenie powinno być wskazane, aby zmniejszyć niepożądane skutki, tak często widoczne na twarzy. Pierwszym krokiem będzie sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki, wskazane dla tego typu cery. Odpowiednie są kosmetyki z witaminą C, która ma zdolność do obkurczania naczyń krwionośnych. Łagodząco wpływa także wyciąg z miłorzębu japońskiego. Nowością w kosmetyce cery naczynkowej jest również kwas laktabionowy. Jest to łagodny kwas, który potrafi nawet zredukować istniejące już popękane naczynka krwionośne.

cera-naczynkowa

W przypadku gdy na twarzy widoczne są znaczące zmiany, w postaci częstego rumienia i rozszerzonych naczyń krwionośnych, potrzebna może być specjalistyczna pomoc. Leczenie cery naczynkowej odbywać się może poprzez elektrokoagulacje, laser lub kriochirurgie. Wszystkie rodzaje zabiegów polegają na domknięciu rozszerzonych naczyń krwionośnych, różne są jednak metody. Elektrokoagulacja to zabieg z użyciem prądu, który w kontakcie z naczyniem krwionośnych powoduje jego zamknięcie. Metoda laserowa polega na naświetlaniu odpowiednich miejsc na twarzy, co również przyczynia się do obkurczania naczyń krwionośnych. Z kolei kriochirurgia to sposób leczenia odpowiedni dla osób, dla których nie jest wskazany prąd czy laser. Polega na wymrożeniu naczynka za pomocą podtlenku azotu.