Usuwanie owłosienia laserem – kto powinien skorzystać z tej metody

Usuwanie owłosienia laserem to bardzo dobre rozwiązanie dla kobiet, które cierpią na zaburzenia gospodarki hormonalnej. Coraz częściej spotykaną przypadłością jest hirsutyzm, który przejawia się występowaniem nadmiernego owłosienia typu męskiego, w takich miejscach jak twarz, brzuch czy klatka piersiowa. Taki zarost u kobiet to bardzo krępująca sprawa. Okolice, w których się pojawia są dosyć wrażliwe, dlatego używanie maszynki do golenia lub wosku w takim przypadku niestety nie zdaje egzaminu. Zastosowanie lasera to idealne wyjście. Pozwoli na trwałe pozbycie się wstydliwego zarostu, a przy tym nie urazi delikatnej skóry.

0017ipl_nogi14e8ab89e45503_w430

Na usuwanie owłosienia laserem powinny zdecydować się również panie mające skórę ze skłonnością do powstawania alergii oraz podrażnień. Często dochodzi do nich podczas stosowania chemicznych preparatów do depilacji. Są one bardzo wygodne w użyciu, ale niestety nie każdemu służą. Golenie maszynką również bywa w takich okolicznościach dosyć problematyczne, zwłaszcza w odniesieniu do kobiet o mocnym zaroście. Usuwanie owłosienia laserem to równie dobry pomysł dla pań z tendencją do wrastania włosków po użyciu wosku oraz mechanicznych depilatorów. Z zabiegu mogą także skorzystać panowie, którzy borykają się z nadwrażliwą skórą po zgoleniu zarostu maszynką. Kosmetyki niestety nie zawsze pomagają, a uczucie pieczenia oraz ściągnięcia skóry jest dosyć nieprzyjemne i potrafi uprzykrzyć życie.

Generalnie wykonanie zabiegu laserowego powinni rozważyć wszyscy, którzy cierpią notoryczny na brak czasu, a przy tym zawsze pragną prezentować się nienagannie oraz atrakcyjnie.