Najpopularniejszym sposobem depilacji jest depilowanie

Depilacja

Depilacja polega na pozbywaniu się niechcianego owłosienia. Depilację wykonują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Rodzaj depilacji dobiera się indywidualnie oraz ze względu na to z jakich części ciała pozbywamy się włosów.

Rodzaje depilacji

Najszybszym i najpopularniejszym sposobem depilacji jest depilowanie się maszynką jednorazową albo z wymiennym ostrzem. Za pomocą pianki zmiękczającej i maszynki w najkrótszym czasie można pozbyć się włosów z każdej części ciała. Niestety tak przeprowadzony zabieg nie gwarantuje długotrwałej gładkości. Po dwóch-trzech dniach włosy odrastają. Bardziej skutecznym sposobem na depilację jest wyrywanie włosów. Dzięki temu odrastają one w znacznie dłuższym czasie a oprócz tego cebulki włosów są osłabione, dzięki czemu nowe włosy są cieńsze, słabsze i mniej widoczne. Depilację z wyrywaniem włosów można wykonać używając kilku technik i przyrządów.

Często wybiera się depilację woskiem na zimno. Ta metoda jest dość szybka, ale niestety bolesna. Nie nadaje się dla wrażliwej skóry, ponieważ jest bardzo drażniąca. Wosk trzeba zmyć, najlepiej olejkiem a następnie koić skórę.

depilacja-brzucha

Depilator elektryczny to także bolesny sposób, jednak pomaga on osłabić włosy i z czasem depilacja jest konieczna coraz rzadziej.

Osoby, które chcą cieszyć się gładką skórą bez bólu czy częstego depilowania powinny zainteresować się depilacją laserową. Depilacja laserowa pozbywa się wszystkich włosów z danej partii ciała na zawsze. Dzięki temu po kilku zabiegach będzie można zapomnieć o niechcianym owłosieniu.