Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska to  w chwili obecnej jeden z najpopularniejszych zabiegów depilacji okolic bikini. Na czym polega i czy jest bolesna? Można ją przeprowadzić samodzielnie w domu czy tylko pod okiem kosmetyczki?

Depilacja brazylijska polega na całkowitym usunięciu włosków z łona, pośladków, warg sromowych i okolic odbytu. Najczęściej pozostawiany jest jedynie cienki pasek włosów nad łechtaczką. Pierwsza depilacja tego typu została wykonana w roku 1987 przez siedem sióstr pochodzących właśnie z Brazylii.

Depilację brazylijską wykonuje się woskiem (np. opartym na wosku pszczelim) i pastą cukrową. Przy czym depilacja woskiem jest dużo bardziej bolesna, gdyż przylepia się on nie tylko do włosów, ale też i skóry. Depilacja pastą jest mniej bolesna i bezpieczniejsza. Ponadto pasta cukrowa to mieszanka składników naturalnych, dlatego też polecana jest osobom ze skórą wrażliwą i ze skłonnością do alergii. Cukier jest również naturalnym konserwantem powstrzymującym rozwój bakterii.

Shaving - woman removing leg hair (close up)

Depilacja brazylijska jest skuteczna gdy włosy są dłuższe niż 0,5 cm. Przed zabiegiem nie należy się więc golić przez około 2 tygodnie. Lepiej jest także unikać natłuszczania skóry, gdyż wówczas zabieg jest mniej skuteczny. Bardzo ważna jest natomiast higiena osobista, przed samą depilacją trzeba przemyć okolice intymne specjalną chusteczką do tego przeznaczoną. Depilacja brazylijska jest skuteczna na 2 miesiące. Jednak regularne jej powtarzanie powoduje redukcję niechcianego owłosienia, gdyż włosy odrastają słabsze.